Kamerasıyla iPhone’u kıskandıracak Sony Xperia Pro-C geliyor

Sony, Xperia Pro-C isimli yeni bir amiral gemisi üzerinde çalışmaya başladı. Çin’de ortaya çıkan sızıntıya göre Xperia Pro-C, kamera odaklı bir model olacak. Xperia Pro-I’e kıyasla daha kompakt bir tasarıma yer verecek. Snapdragon 8 Gen 3 gibi dikkat çeken özelliklere de sahip olacak.

Sony Xperia Pro-C 50 Megapiksel üçlü kamerayla geliyor

Xperia Pro-C’nin bir önceki modele kıyasla daha küçük olacağı belirtildi. Xperia Pro-I’de 6,5 inçlik ekran bulunuyorken, yeni cihazın 6 inç ekrana sahip olacağı söyleniyor. Bununla birlikte yansıma önleyici kaplamaya sahip 2K çözünürlüklü bir panele yer vereceği aktarıldı.

Pro-C gücünü Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden ve 12 GB RAM’den alacak. microSD kart destekleyen 256 GB dahili depolama alanıyla gelecek. 45W hızlı şarjı destekleyen 5000mAh bataryadan beslenecek.

Cihazın ana odak noktası ise kamera kurulumu olacak. Arkada 12-bit ve 14-bit RAW görüntüler yakalayabilen 20mm f/1.8 lense sahip 50 Megapiksel 1 inç Exmor RS sensörün olması bekleniyor. Bunun yanında 20mm lensli ancak daha küçük sensörlü iki adet 12 Megapiksel sensör barındıracağı söyleniyor.

İki adet 12 Megapiksel kameranın LOG ve HLG formatlarında 4K/120fps 10-bit video kaydı yapabileceği dile getirildi. Sony’nin ultra geniş ve telefoto lenslerini tercih etmemesi ise dikkat çekiyor.

Sony, kompakt tasarımla birlikte üst düzey kamera deneyimi sunabilirse, Xperia Pro-C’nin içerik oluşturucular tarafından bile kullanılması mümkün olabilir. Yeni amiral gemisiyle ilgili resmi açıklama gelmediğini belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir