Ev sahiplerinin yeni oyunu: Sahte alıcı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde kira artışından kaynaklanan anlaşmazlıkla ilgili görülen davada Karşıyaka 2. Sulh Hukuk Mahkemesi kiracı Zehra Şenyüz’ün kaldığı dairenin bir alıcı çıkması durumunda ev sahibi tarafından gösterilmesine karar verdi. İddiaya göre, 21 Ocak’ta ev sahibinin avukatı Bengisu Düzgüner Okyay adrese yer göstermek için geldi. Avukat Okyay’ın yanında evi almak isteyen kişi olarak Çiğdem Kocatepe’yi getirdi. Yer gösterme sırasında durumdan şüphelenen kiracı avukatı Ersin Sel, kimlik tespiti yapılmasını istedi.

Bunun üzerine İcra Dairesi görevlileri alıcı olarak gelen kişinin kimliğini alarak tutanağa geçirdi. Sel’in sosyal medyadan yaptığı araştırmada Kocatepe’nin sahte bir alıcı olduğunu, avukat Bengisu Düzgüner Okyay’ın ofisinde çalıştığını ortaya çıkardı.

Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak haberine göre, Ersin Sel’in alıcı Çiğdem Kocatepe’ye sürekli soru sorması üzerine meslektaşı Okyay, ‘Ev sahibi isterse girer burada at oynatır’ şeklinde ifadeler kullanırken alıcı Çiğdem Kocatepe ise ‘Si… git lan” diye hitap etti. Bu ifadeler Karşıyaka 2. İcra Dairesi görevlileri tarafından tutanakla kayıt altına alındı. Avukat Ersin Sel, Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’na meslektaşı Bengisu Düzgüner Okyay hakkında ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘hakaret’ suçlarından şikayetçi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir