Bakan Uraloğlu, Rönesans’ın jetiyle Almanya gezisi hakkında açıklama yaptı: Sormanızı isterdim; niye gittin, nereye gittin, özel işine mi gittin

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’ndaki sunumundan sonra milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Uraloğlu, Almanya’da katıldığı toplantıya Rönesans Holding’e ait özel jetle gitmesine ilişkin eleştirileri de cevapladı.

“Benim yurt dışı gezimle ilgili aklınızda soru işareti kalmasın” diyen Uraloğlu, “Ben soruyu şöyle sormanızı isterdim; niye gittin, nereye gittin, özel işine mi gittin, gidiş gerekçen neydi. Tekrar gündeme gelmesi için şimdiye kadar açıklama yapmadım” dedi.

Uraloğlu seyahate ilişkin şu iddialarda bulundu:

“Orada Ulaşım ve Ulaştırma Forumu düzenleniyordu. 69 ülke bakan düzeyinde katıldı. Biz de buraya genel müdürlerimizle, sektördeki paydaşlarımızla katıldık. Bakanlığa büyük iş yapan ilgili firmanın sözleşmesinde 31. maddede var. ‘Ulaştırma alanındaki eğitim, sempozyum ile ilgili masraflar bilabedel olmak üzere taraflarından karşılanır’ diye. Burada ne bir uçak kiralaması var ne devletin ilave bir ücret ödemesi var. Böyle bir imkanla biz 4 günlük programı iki günle sınırlandırdık. Yani ne kiralama ne ödeme ne de müteahhit firmaya borçlu kalma vardır.”

TIKLAYIN – Tasarruf tedbirleri uygulanacaktı: Bakan Uraloğlu özel uçakla Almanya’ya gitti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir